Vanaf 1 januari 2025 is de manier veranderd waarop de algemene heffingskorting wordt berekend. De algemene heffingskorting vermindert in feite de te betalen inkomstenbelasting. Maar zodra je een inkomen in box 1 hebt dat hoger ligt dan een drempelbedrag, wordt het bedrag van de algemene heffingskorting afgebouwd (hoe hoger je inkomen, des te lager de korting tot uiteindelijk nihil).
Tot en met 2024 was alleen het inkomen uit box 1 (werk en woning) bepalend voor de hoogte (en afbouw) van de algemene heffingskorting. Vanaf 2025 telt echter het totale verzamelinkomen mee voor de afbouw, dus ook het inkomen uit box 2 (aanmerkelijk belang, bijvoorbeeld dividend uit een BV) en box 3 (sparen en beleggen).
Waar voorheen uitsluitend het box 1-inkomen (zoals bijvoorbeeld loon, winst uit onderneming of resultaat uit overige werkzaamheden) bepalend was voor de afbouw van de algemene heffingskorting, gaat nu ook ander inkomen meetellen. Heb je bijvoorbeeld veel vermogen in box 3 of ontvang je dividend uit je eigen BV in box 2, dan kan dat vanaf dit jaar (2025) ervoor zorgen dat jouw algemene heffingskorting sneller wordt afgebouwd.
De afbouw start bij een verzamelinkomen vanaf circa € 28.406 en is volledig verdwenen bij een inkomen van € 76.817 of hoger. Het maakt daarbij dus niet meer uit uit welke box jouw inkomen komt.
De overheid wil hiermee meer gelijkheid creëren tussen belastingbetalers. Tot nu toe konden mensen met een laag box 1-inkomen, maar hoog inkomen uit box 2 of box 3 profiteren van een hogere heffingskorting dan iemand met hetzelfde totaalinkomen uitsluitend uit box 1. Vanaf dit jaar (2025) wordt dat verschil opgeheven: wie hetzelfde totaalinkomen heeft, krijgt ook dezelfde afbouw van de algemene heffingskorting.
De hiervoor beschreven aanpassing kan ertoe leiden dat je over het jaar 2025 meer belasting betaalt dan voorheen, ondanks dat je totale inkomen (verzamelinkomen) verdeeld over box 1, 2 en 3 nagenoeg gelijk is gebleven. Dat komt doordat het inkomen uit box 2 en 3 vanaf dit jaar ook meetelt voor de afbouw van de algemene heffingskorting.
Heb je vragen over dit onderwerp of wil je meer te weten komen? Neem dan gerust contact met ons op.
Pas je je pensioenregeling niet op tijd aan, dan kun je als werkgever te maken krijgen met extra kosten, gedoe met de uitvoering en onrust onder werknemers. Door het nieuwe pensioenstelsel veranderen de regels voor pensioenregelingen, ook als die via een verzekeraar of PPI lopen. Daarom is het slim om op tijd te bekijken of je jouw pensioenregeling moet aanpassen. Zo voorkom je verrassingen en houd je grip op het proces.
Heb je een bv en vraag je je af: moet ik mijn jaarrekening echt publiceren? Het korte antwoord is: ja, dat moet echt. Voor bv’s geldt een wettelijke verplichting tot het opstellen, vaststellen en deponeren van de jaarrekening bij de Kamer van Koophandel (KVK). In dit artikel leggen we helder uit welke verplichtingen er zijn, welke termijnen daarvoor gelden en welke mogelijkheden er zijn om de termijnen te verlengen. Zo weet je precies waar je als bestuurder en/of aandeelhouder van een BV aan toe bent.
Vanaf 1 mei 2026 gebruikt de Belastingdienst nieuwe rekeningnummers. Dit lijkt een kleine wijziging, maar het kan grote gevolgen hebben als je per ongeluk nog naar een oud nummer betaalt. Daarom is het belangrijk dat je weet wat er verandert en wat je moet doen.
Belastingadviseur
Belastingadviseur
Belastingadviseur
Senior belastingadviseur
Vennoot
Belastingadviseur
Belastingadviseur
Senior belastingadviseur
Belastingadviseur
Senior belastingadviseur
Senior belastingadviseur
Senior belastingadviseur/Teamleider
Senior belastingadviseur
Vennoot
Belastingadviseur